جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی در بین مردم ایران بسیار رواج یافته است، در بین خانم ها نسبت به آقایان استقبال بیشتری شده است. جراحی بینی یا رینوپلاستی جهت بهبود عملکرد ظاهر فرد و رفع انحراف بینی استفاده می شود، بینی در مرکز صورت قرار دارد و نقش بسزایی در ظاهر صورت و تنفس انسان و مرطوب کردن راه هوایی دارد. جراحی زیبایی بینی از حساسیت بالایی برخوردار می باشد. زیرا اگر جراحی بینی به درستی ا نجام نشود باعث اختلالاتی در تنفس و راه هوایی انسان می شود.

 دکتر سید جواد محمدی جراحی زیبایی بینی را به روش های مختلفی انجام می دهند ، شما عزیزان برای مشاهده نمونه کارهای می توانید به بخش گالری سایت مراجعه نمایید .

چه افرادی نباید اقدام به عمل زیبایی بینی کنند

اشخاصی که دچار اختلالات روان پزشکی زیر هستند:
اختلال بد شکل دیدن اعضای بدن و صورت و بینی
ختلال اضطرابی و وسواسی
ختلال خلقی و افسردگی

جراحی بینی

مشاغل خاص:
ورزشکاران حرفه ای مثل بوکسور ها که بینی آنها در معرض ضربات مکرر است
بعضی از هنر پیشه ها که فرم خاص صورت و بینی آنها را مناسب برای ایفای نقش خاصی میکند.

کسانی که نمره بینی آنها از بیست بالای پانزده است.چرا که این تغییر به علت اینکه محسوس نیست لذا رضایت بیمار کسب نمیشود.
اما یک نمره بینی زیر ده با عمل جراحی زیبایی، تعغیرات محسوسی ایجاد و لذا رضایت بیمار کاملا جلب خواهد شد.

جوان هایی که با در خواست عمل زیبایی بینی موجب ایجاد فشار مضاعف در اقتصاد خانواده خود میشوند.
اینها هم توصیه میشود عمل زیبایی بینی خود را موکول به زمانی بکنند که خودشان بتوانند این هزینه را تامین کنند.

 جراحی زیبایی بینی را همه ی اشخاص می توانند انجام دهند ، دکتر سید جواد محمدی جراح بینی با استفاده از تکنیک های روز دنیا جراحی زیبایی بینی را انجام می دهند .

اصول جراحی بینی

در هنگام جراحی بینی یک سری اصول باید رعایت شود تا مشکلی برای فرد ایجاد نکند، اندازه سوراخ های بینی نباید خیلی کوچک باشد و بینی نباید خیلی باریک شود، بهترین جراحی بینی زمانی است که بینی به صورت طبیعی جلوه نماید. پزشک باید از تکنیک های محافظه کارانه استفاده نماید تا ظاهربینی طبیعی به نظر آید. بینی زیبا، از نظر علم زیبا شناختی،به بینی گفته می شود که در وسط صورت ، در یک سوم میانی صورت قرار گیرد،  و در حالت نیم رخ، ابتدای بینی فرد همسطح پلک بالایی او باشد. اندازه بینی بسیار مهم می باشد و باید با مابقی اجزای صورت هماهنگی داشته باشد.

عمل جراحی بینی

رضایت از عمل جراحی بینی

زمانی که فرد از عمل جراحی زیبایی بینی خود رضایت داشته باشد، و اعتماد به نفس او افزایش پیدا کند و احساس بهتری نسبت به قبل داشته باشد، یعنی جراحی بینی موفقی صورت گرفته است. حتما قبل از جراحی تمام انتظارات خود را از جراحی برای پزشک توضیح دهید. متقاضیان محترم باید به موضوع تنفس بعد از جراحی بینی اهمیت بدهند و این نکته را بدانند که اصرار و اقدام به جراحی بینی عروسکی باعث برخی از مشکلات برای آن ها می شود و باعث می شود با باریک کردن و سوراخ بینی کوچک، دریچه راه هوایی آن ها از بین رود و راه تنفسی بیمار دچار اختلال شود.

جراحی بینی

روش های جراحی بینی

جراحی بینی را به دو روش باز و بسته انجام می دهند. که در ادامه می پردازیم به انواع روش های جراحی بینی.

جراحی بینی بسته (CLOSE)

در روش جراحی بینی بسته برش های ظریفی را در داخل بینی ایجاد می کنند و پوست را توسط ابزاری مخصوص بالا نگه می دارند تا جراح بینی بتواند به راحتی اقدامات لازم را بر روی بینی انجام دهد . از معایب این روش این می باشد که پزشک دید کمتری بر روی آناتومی بینی دارد. روش بسته را بیشتر برای افرادی که بینی آنها دارای قوز کوچکی می باشد و نیاز به تغییرات و اصلاحات زیادی ندارد مناسب می باشد. از مزایای این روش این است که میزان تورم و درد در این روش بسیار کم تر است  و دوره نقاهت کوتاه تری نسبت به روش باز دارد و جای هیچ گونه بخیه و برشی بر روی پوست بینی دیده نمی شود و زمان عمل کوتاه تر می باشد

جراحی بینی باز (OPEN)

در روش جراحی بینی باز، بین سوراخ های بینی (ناحیه کلوملا) برشی را ایجاد می نمایند. در این روش پوست بینی بلند می شود و جراح به راحتی می تواند تمامی قسمت های بینی را مشاهده نماید و در این حالت با دقت و دید بیشتری می تواند عمل جراحی بینی را انجام دهد و امکان خطا در آن بسیار کم می باشد. از مزایای این روش این است که دید جراح خیلی بهتر است  و پزشک قدرت مانور بیشتری جهت اصلاح بینی فرد دارد.

اکثر پزشکان روش باز را به روش بسته ترجیح می دهند چون بهتر می توانند اجزای داخلی بینی را مشاهده نمایند و تغییرات لازم را انجام دهند

جراحی بینی

تفاوت اصلی بین روش باز و بسته چیست؟

تفاوت اصلی بین روش باز و بسته بین نحوه ی برش آن ها می باشد. برش هایی که در کنار پره های بینی ایجاد می شود هیچ گونه ارتباطی به روش بینی باز و بسته ندارند و در هر دو روش، اگر سوراخ های بینی نیاز به برش داشته باشد، نیاز به برش کنار پره های بینی می باشد.

روشهای جراحی بینی

جراحی بینی گوشتی

بینی گوشتی به بینی گفته می شود که پوست بینی ضخیم است و نوک بینی فرد دارای غدد چربی فراروانی می باشد. اما بینی های گوشتی غضروف های ضعیفی دارند. پره های بینی گوشتی باز و ضخیم می باشند و باید جهت کوچک کردن پره های بینی حتما برش در کناره های پره بینی ایجاد گردد.

در بینی های گوشتی، زمانی که فرد سرش را بالا نگه می دارد، نوک بینی حالت نیم دایره و ذوزنقه دارد. به علت ضعف غضروف ها، بعد از کوچک کردن غضروف ها، نوک بینی پهن و افتاده می شود. در بینی های گوشتی باید غضروف ها را اصلاح و تقویت نمود، و از کوچک کردن و برداشتن غضروف بینی باید پرهیز شود و استفاده نشود. جراحی بینی گوشتی به تبحر بالاتری نیاز دارد، متقاضیان بهتر است که قبل از انجام جراحی بینی گوشتی، حتما نمونه کارهای پزشک را مشاهده نمایند و مقایسه کنند. تا نتیجه بهتری از جراحی بینی خود داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی بینی گوشتی به مقاله جراحی بینی گوشتی مراجعه نمایید.

جراحی بینی استخوانی

اسکلت بینی های استخوانی محکمتر از بینی های گوشتی می باشد و ضخامت پوست بینی استخوانی نازک می باشد. بینی های استخوانی دارای قوز و یا به حالت عقابی شکل می باشند. اگر لازم باشد که تغییرات و اصلاحات در لایه پوستی بینی صورت گیرد، بینی گوشتی می باشد و اگر اصلاحات و تغییرات در استخوان و غضروف بینی انجام شود. بینی استخوانی می باشد.

بینی های استخوانی را بهتر و راحت تر می توان تغییر و اصلاح کرد و همیشه نتیجه جراحی بینی استخوانی برای پزشکان رضایت بخش تر از بینی گوشتی می باشد، و بهتر می توان خواسته های بیمار را اعمال کرد. برای خواندن ادامه مطلب به مقاله جراحی بینی استخوانی مراجعه نمایید.

 

عوارض جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی مانند هر جراحی دیگری دارای یک سری عوارض احتمالی می باشد، متقاضیان باید حتما قبل از جراحی بینی سوالات خود را از جراح بینی در هنگام مشاوره بپرسند و با نحوه جراحی و مزایا و عوارض جراحی بینی آشنا شوند و بعد از آن بتوانند با دیدی بازتر، تصمیم نهایی را برای انجام جراحی بینی بگیرند و جهت جراحی اقدام نمایند. در ادامه می پردازیم به برخی از عوارض احتمالی جراحی بینی که ممکن است در فرد بروز نماید.

 • بروز اشکالاتی در تنفس و سختی تنفس که موقتی می باشد و با برطرف شدن تورم داخلی بینی بهبود پیدا می کند
 • ایجاد بی حسی در نوک بینی که موقتی می باشد
 • ایجاد خونریزی که ممکن است بیشتر در افرادی که سابقه بیماری فشار خون دارند و افرادی که از داروهای ضد انعقاد خون استفاده می نمایند ایجاد شود
 • بروز عفونت که بسیار نادر می باشد
 • ممکن است اختلال در ترمیم بینی ایجاد شود (به خصوص در افرادی که سیگار می کشند)
 • احتمال بدشکل بودن محل اسکار و یا برش جراحی که بسیار نادر می باشد و ممکن است که فرد نیاز به ترمیم داشته باشد
 • حساسیت به داروی بی هوشی که می توان قبل از جراحی با انجام یک سری آزمایشات از این امر پیشگیری نمود
 • احتمال نیاز به ترمیم بینی و جراحی بینی ثانویه
 • احتمال تغییر رنگ پوست بینی به خصوص در افرادی که در معرض آفتاب قرار می گیرند و یا افرادی که پوستشان قبل از جراحی بینی خیلی نازک بوده است

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی

جراحی پولیپ بینی

متخصص گوش  و حلق و بینی با توجه به علائمی که در شما دیده می شود ممکن است احتمال دهد که شما مبتلا به پولیپ بینی هستید با یک معاینه ساده و بدون ابزار بخش پایینی سوراخ‌های بینی را معاینه خواهد کرد تا بتواند پولیپ بزرگ احتمالی را ببیند.اما پولیپ های کوچکتر و یا پولیپ های سینوسی که با چشم قابل رویت نیستند  در طی فرایندی به نام آندوسکوپی بینی تشخیص داده می شوند. با جراحی پولیپ بینی می توان پولیپ بینی را درمان نمود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره به مقاله جراحی پولیپ بینی مراجعه نمایید.

نقش پوست در جراحی بینی

نوع پوست بینی در نتیجه جراحی بینی بسیار تاثیر گذار می باشد افرادی که بینی های آن ها دارای پوست ضخیمی می باشد و جنس پوست آن ها چرب می باشد بعلت ضخامت پوست و کلفت بودن پوست آن ها تغییرات و ظریف کاری هایی  که توسط جراح بینی در نوک بینی ایجاد می شود به خوبی قابل مشاهده نمی باشد. اغلب بینی های گوشتی دارای این نوع از پوست می باشند به همین علت افرادی که دارای بینی ها گوشتی می باشند اغلب نتیجه جراحی بینی های آن ها بصورت طبیعی می باشد و نمی توان این نوع از بینی ها را عروسکی یا فانتزی عمل کرد.

افرادی که بینی های آن ها دارای پوست نازکی می باشند و جنس پوست آن ها اغلب خشک می باشد تغییراتی که جراح بینی در حین جراحی در این نوع از بینی ها ایجاد می کند بطور کامل قابل مشاهده می باشد اغلب بینی های استخوانی دارای این نوع از پوست می باشند. تورم و کبودی ناشی از جراحی در این نوع از بینی ها زود کاهش می یابد و این نوع از بینی ها نیاز به چسب زدن به مدت طولانی ندارند. افرادی که دارای این نوع از بینی می باشند می توانند انتظار جراحی بینی فانتزی و عروسکی از جراح خود داشته باشند

آزمایشات قبل از جراحی بینی

انجام اقداماتی برای اطمینان از سلامتی فرد قبل از جراحی بینی الزامی است . یکی از این اقدامات انجام آزمایشات و تست هایی می باشد که توسط پزشک تجویز می شود. در ادامه درباره انواع آزمایشات قبل از جراحی بینی به طور مفصل صحبت می کنیم .

آزمایشات قبل از جراحی بینی

 1. تست خون

برای بررسی مواردی شامل اندازه گیری تعداد پلاکت در خون ، هورمون های تیروئید و سطح الکترولیت ها آزمایش خون از فرد متقاضی جراحی بینی گرفته می شود. با انجام این آزمایش فرد جراحی امنی وجود خواهد داشت.

 1. آزمایش الکتروکاردیوگرام

برای ارزیابی ناهنجاری های قلبی از تست الکتروکاردیگرام استفاده می شود. این تست برای فقط کشانی که بیماری قلبی دارند تجویز می شود.

 1. تست بارداری

برای خانم هاییکه در سن بارداری می باشند تجویز می شوند. زنانی که باردار هستند نباید جراحی بینی انجام دهند.

 1. آزمایش فشار خون

یکی از آزمایشات روتین قبل از جراحی بینی تست فشار خون می باشد . این تست برای افرادی که دارای عارضه فشارخون بالا هستند ضروری است . افرادی که داروی فشار خون مصرف می کنند باید با جراح بینی خود مشورت کند. در مواردی که برای بیمار خطرناک است پزشک مانع از جراحی بینی در این موارد می شود.

 1. تست شمارش سلول های خونی

برای بررسی کم خونی در فرد آزمایشی جهت شمارش گلبول های سفید و قرمز، پلاکت های خونی گرفته می شود.

 1. آزمایش ادرار

این آزمایش برای سلامت مجاری کلیه و تشخیص عفونت در مجاری ادراری می باشد . خانم ها بیشتر از مردان امکان ابتلا به عفونت های ادراری را دارند.

 1. آزمایش قند خون

تشخیص دیابت به وسیله آزمایش قند خون می باشد. این تست قب و بعد از ناشتایی انجام می شود . در صورتی که فرد دارای دیابت نوع B باشد مانعی برای عمل بینی وجود ندارد اما اگر دیابت نوع A داشته باشد با انجام مراقبت ها وتوصیه هایی می توان این عمل را انجام داد.

 1. تصویربرداری از قفسه سینه

یکی از روش های تشخیص عفونت پنومونی یا مشکلات تنفسی تصویربرداری از قفسه سینه می باشد . در صورت وجود چنین اختلالی جراح بینی عمل را به تاخیر می اندازد.

 1. آزمایش انعقاد خون

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی

جراحی بینی از حساسیت بالایی برخوردار است و بیمار باید بعد از انجام جراحی بینی یک سری مراقبت هایی را انجام دهد تا هم نتیجه بهتری از جراحی بینی داشته باشد و هم احتمال بروز برخی عوارض احتمالی در فرد کاهش یابد. مراقبت هایی که فرد باید بعد از جراحی بینی رعایت نماید شامل موارد زیر می باشد:

 • استفاده از کمپرس یخ تا 48 ساعت بعد از جراحی، جهت رفع تورم بینی
 • استفاده از کمپرس گرم بعد از 48 ساعت از عمل به مدت 2 الی 3 روز جهت رفع کبودی بینی
 • بهتر است به مدت 4 ماه بعد از جراحی بینی از زدن عینک خودداری نمود
 • مصرف قرص سرماخوردگی و مسکن به تجویز پزشک جهت جلوگیری از سرماخوردگی
 • در هفته های اول بعد از جراحی بینی سعی کنید از خندیدن و حرف زدن زیاد پرهیز نمایید
 • مصرف آب کرفس و آناناس طبیعی جهت رفع کبودی بینی
 • حتما بعد از عمل بینی سعی کنید سرتان را بالا نگه دارید و در هنگام خواب از یک بالشت اضافه در زیر سرتان استفاده نمایید
 • اگر چسب بینی خیس شد، حتما به سرعت آن را تعویض نمایید.
 • نحوه چسب زدن بینی به طور صحیح و درست را از پزشک یاد بگیرید
 • سعی کنید قبل از برداشتن گچ بینی ، آن را خشک نگه دارید
 • خونریزی های خفیف در روز های اول طبیعی می باشد.
 • سعی کنید در ماه های اول بعد از جراحی بینی در معرض آفتاب و محیط های گرم مانند سونا خیلی قرار نگیرید. زیرا هوای گرم باعث تورم بینی می شود
 • استفاده از رژیم غذایی نرم
 • به مدت یک هفته سعی کنید از لباس هایی که از سمت جلو و یا عقب باز می شوند استفاده نمایید.

سوالات متداول بیماران

سوال بیمار: سلام  جناب دکتر وقت بخیر میخواستم هزینه جراحی بینی ترمیمی رو بدونم.

پاسخ پزشک : بنده ترمیمی انجام نمیدهم مگر در شرایط خاص لازم است بینی شما را ببینم.

سوال بیمار: كارتون عاليه با بي حسي موضعي هم انجام ميديد؟ من نميخام بيهوش بشم.

پاسخ پزشک : بستگی به شدت نافرم بینی دارد در مواردی که نافرم بینی کم باشد میتوان موضعی عمل کرد.

سوال بیمار: ميخام فوق العاده طبيعي باشه.

پاسخ پزشک : بنده طرف دار بینی طبیعی هستم.

سوال بیمار: كي ميتونم حضوري بيام مطب خدمتون

پاسخ پزشک : روز های شنبه و دوشنبه و سه شنبه ساعت 5.5تا8 بعد از ظهر سعادت آباد میدان کاج اول سرو غربی ساختمان پزشکان سیناطبقه 3 واحد 24

سوال بیمار: حدود قيمّت هم لطف ميكنيد بگيد

پاسخ پزشک : رنج قیمتی عمل زیبایی بینی که من انجام میدهم از  5 به بالاست.

سوال بیمار: هزینه عمل این بینی چقدر است ؟

پاسخ پزشک : بینی جنابعالی کج است. که این کجی موجب شده چهره شما را تحت تاثیر قرار دهد.

سوال بیمار: نه کج نیس

پاسخ پزشک : با عمل چهره شما بسیار زیبا تر خواهد شد از دید بنده  و با عکسی که ارسال فرمودید کج است.

سوال بیمار: هزینه عمل بینی من چقد میشه ؟؟؟

پاسخ پزشک :  7 الی 7.5

سوال بیمار: ميشه با عكس نظرتون رو درباره عمل جراحي بيني م بدونم؟ چون ساكن تبريزم  نميتونم فعلا حضوري بيام يكي از دوستان معرفيتون كرده  و از كارتون خيلي راضيه والبته اگه بشه هزينه تقريبي

پاسخ پزشک :  لطفا عکسهای واضح رو به رو و نیم رخ راست وچپ را ارسال نمایید.

 

پاسخ پزشک :  هزینه عمل زیبایی بینی شما حدود 7.5 الی 8  میلیون

سوال بیمار : سلام وعرض ادب میشه هزینه رو لطف بفرمایین؟

پاسخ پزشک :  بستگی به فرم بینی شما دارد لطفا عکسهای واضح رو به رو و نیم رخ راست وچپ را ارسال نمایید.

سوال بیمار : دکتر بیشتراز این نتونستم عمق فاجعه رو نشون بدم

پاسخ پزشک :  خیلی نا امید هستید هزینه این بینی بین 7.5 الی 8 م

سوال بیمار : سلام دڪتر بینی من اگه عمل بشه کج در نمیاد تیغش

پاسخ پزشک :  در حال حاضر کج میباشد که لازم است با عمل جراحی تصحیح شود.

سوال بیمار : سلام ببخشید هزینه جراحی که جناب دکتر انجام میدن چقدر هزینه داره؟

پاسخ پزشک :  بستگی به فرم بینی شما دارد. لطفا عکسهای واضح رو به رو و نیم رخ راست وچپ را ارسال نمایید.

پاسخ پزشک :   بینی زیاد بدی ندارید هزینه 7 الی 7.5

برچسب گذاری توسط , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *